Adventní trhy 2023

Od Kristýna Sulíková

V neděli 3.prosince se celou Čeperkou linula vůně svařáku, cukroví a dobré nálady. Pro návštěvníky bylo připraveno celkem 7 stánků a stanoviště s občerstvením od obce. Díky letošní sněhové nadílce měly čeperské trhy tu pravou vánoční atmosféru.

K zakoupení zde bylo několik vánočních ozdob, adventních věnců, polštářků a čepic. Vše to byla ruční výroba šikovných ručiček z řad Čeperánku a obyvatel Čeperky a širokého okolí.

Komu vyhládlo, mohl si koupit balíčky cukroví a perníčků. Na zahřátí svařák zdarma od obce nebo dětský punč či medovinu. Nechyběla ani tradiční klobása.

Novinkou na trzích byl stánek paní Klicperové, která ovládá perníkové umění. Perníková vesnička se stala inspirací pro všechny návštěvníky. Kdo neváhal, mohl si také koupit perníkové výrobky.

Po pěveckém výkonu dětí ze ZŠ a MŠ Čeperka se ve spolupráci s obcí rozzářil největší ozdobený strom v Čeperce, který nás bude provázet celým adventním časem.

Tímto děkujeme všem, kteří na trhy zavítali a načerpali vánoční atmosféru. A díky nákupu výrobků podpořili spolek Čeperánek. Výtěžek z trhů pomůže k financování Masopustu a plesu, který nás čeká 1.března 2024.

Veliké díky patří také všem zapojeným ručičkám, rodinám a obci, kteří se spojili a vytvořili tak nádherný předvánoční den.

Všem přejeme Veselé Vánoce 2023.