Ples Vůně dálek 2024

Od Kristýna Sulíková

V pátek 1.března přijeli do sálu vedle hospody bytosti ze všech koutů světa. Přilákala je Vůně dálek nebo také kapela Koala párty Band, která hrála výborně až do časných ranních hodin. 

Každý cestovatel měl u svého stolu světelný lampion inspirovaný různými kouty světa. V horním patře byl také fotokoutek, který místy praskal ve švech a návštěvníci si tak mohli odnést fotografii na památku.

Než se diváci stihli zahřát tancem na parketu, uviděli vystoupení čeperských mužů, které se nechalo inspirovat filmovými trháky a nechyběl ani napínavý souboj a Kleopatra.

Dalším překvapením večera bylo vystoupení žen z řad Čeperánku, které si pro diváky připravili Orientální tanec. Vystoupení sklidilo veliký potlesk a na žádost diváků byl i přídavek. Choreografie byla připravena ve spolupráci s Kristýnou Kadlecovou, která je orientální tanečnicí pardubického Zarika dance group. 

Po vystoupení následovaly soutěže, kde se dala uplatnit zručnost s čínskými hůlkami nebo možnost vyzkoušet si stavění pyramidy z kostek jako staří Egypťané. Výherci obdrželi odměnu v podobě sektu a potlesku diváků. Nechyběla ani tombola, ve které byly velice pěkné ceny od sponzorů z širokého okolí. Dokonce i dorty pečené s láskou nebo polštářky a utěrky šité na míru s motivy vůně dálek. 

Děkujeme všem, kteří s námi procestovali svět a všichni se spokojeně vrátili domů. A také sponzorům za jejich štědré dary. Uvidíme, kam se vydáme příští rok.